rezala.eu

Zwabi każdego

Kazimierz Dolny – turystyczna stolica woj. lubelskiego.

Posted By on 27 lipca 2017

Planując wycieczkę czy urlop, warto wziąć pod uwagę jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, a mianowicie Kazimierz Dolny.
Miasto to każdego roku przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą tysiące turystów, a zawdzięcza ją między innymi zabytkami otaczającymi go, ale przede wszystkim klimatem, który „ma coś w sobie”.

Kazimierz Dolny jest małym miasteczkiem położonym w województwie lubelskim nad prawym brzegiem Wisły. Miasto słynie przede wszystkim z renesansowych budowli architektonicznych, a także krajobrazu – miasto leży u podnóży wzgórz w tzw. Krainie Lessowych Wąwozów. Spośród zabytków sztuki sakralnej na szczególną uwagę zasługuje Kazimierska Fara (Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja). Z bardziej rozpoznawalnych budowli architektonicznych możemy wymienić: ruiny zamku w Kazimierzu Dolnym wraz z Basztą, barokowy kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny wzniesiony w 1589r, a także Kamienica Celejowska. Najbardziej jednak rozpoznawanymi pamiątkami historii Kazimierza Dolnego jest Góra Trzech Krzyży – najlepszy punkt widokowy.
Kazimierski Park Krajobrazowy, do którego należy Kazimierz Dolny oraz pobliskie miejscowości to obszar o szczególnych walorach krajobrazowych, które przyciągają ludzi z całej Polski. To nie tylko zabytki, ale też przepiękne widoki, sieci wąwozów i czyste powietrze.
Odwiedzając Kazimierz Dolny warto też skosztować regionalnej kuchni, która na pewno spełni wymagania nawet najwybredniejszych.
W Kazimierzu Dolnym nie ma stacji PKP. Możliwy jest dojazd własnym środkiem transportu lub pociągiem do Puław następnie środkami MZK, BUS, lub TAXI bezpośredni do Kazimierza Dolnego. Na miejscu możliwe jest skorzystanie z ofert przewodników.
Jeśli chodzi o Noclegi w Kazimierzu Dolnym to wybór jest naprawdę duży. Mamy do wyboru: hotele, pensjonaty, kwatery, a także schroniska.

Każdy kto raz odwiedzi Kazimierz Dolny nad Wisłą już zawsze będzie wracał do tego miasta. Jeśli szukasz aktywnego wypoczynku, to nie czekaj – bierz urlop i wpadaj do Kazimierza Dolnego.

Polecany serwis noclegowy. Zarezerwuj noclegi.


Comments

Leave a Reply