rezala.eu

Zwabi każdego

Najlepsze kosmetyki dla niemowląt

Posted By on 27 lipca 2017

Pielęgnacja małego dziecka i opieka nad nim wymaga od rodziców rozwagi i doświadczenia. Niedoświadczeni rodzice mogą wówczas popaść w popłoch i stres. Już samo kompletowanie wyprawki może niektórym rodzicom sprawiać trudność.

Na szczęście wśród internetowych serwisów dla matek znaleźć można wszelkie niezbędne informacje. W dniu, kiedy noworodek pojawia się w swoim domu, rodziców czeka pierwsze samodzielne przewijanie oraz kąpiel. Obie czynności pielęgnacyjne wymagają użycia kosmetyków. Jakie wybrać? Przede wszystkim kosmetyki przeznaczone do skóry dziecka. Pamiętać także należy, że nie można przesadzać z ich ilością. Nowonarodzone dziecko ma na tyle wrażliwą skórę, iż nie potrzebuje dużej dawki kosmetyków, które tylko mogą ją podrażnić i pozbawić naturalnej ochrony. Podstawowym kosmetykiem jest mydło lub płyn do kąpieli. Te przeznaczone do dziecięcej skóry posiadają odpowiednie pH. Stosowanie mydeł dla dorosłych tylko wysuszy skórę bobasa. Niektórzy rodzice kupują również szampony przeznaczone do dziecięcych włosków, jednak mydełko w zupełności wystarczy. Po każdej kąpieli warto wilgotną skórę malucha smarować oliwką dla niemowląt, jednak gdy gruczoły łojowe pracują dość szybko, lepiej ją odstawić.

Bardzo ważnym kosmetykiem, jaki powinien znaleźć się na półeczce dziecka jest krem do pielęgnacji pupy. Powinno się go używać podczas każdorazowego przewijania. Aby przy każdej zmianie pieluszki nie trzeba było myć pupy malucha, można stosować chusteczki nawilżające, które dobrze pielęgnują delikatną skórę.
Polecamy: taśmy atłasowe.


Comments

Leave a Reply