rezala.eu

Zwabi każdego

Portal internetowe – materiały

Posted By on 9 lipca 2017

Potrafisz dobrze pisać i chciałbyś wiązać własną przyszłość z copywritingiem albo publicystyką, a może chcesz być pismakiem? Jeżeli tak – powinieneś jak najwcześniej zacząć od kolekcjonowania własnych tekstów do portfolio, z którym mógłbyś rozpocząć starać się o robotę w wyselekcjonowanych zawodach. Na start właściwym wyjściem jest dziennikarstwo obywatelskie społeczne – czyli wariant dziennikarstwa uprawiany poprzez wszystkich tych, którzy nie biorą za własną robotę wynagrodzenia. Jako dziennikarz obywatelski możesz rozpocząć współpracę przede wszystkim z portalami internetowymi i serwisami, które bazują oczywiście na dziennikarstwie obywatelskim – takim miejscem jest np. dział Interii – interia360. Wystarczy założyć tam konto, a jeśli okaże się, że masz talent dziennikarski i piszesz odpowiednie teksty – możesz liczyć na to, iż przeczyta je kilka a nawet kilkanaście tysięcy osób, a linki do twoich tekstów pojawiać się będą na stronie głównej Interii.
Pozostałą opcją zaistnienia w sieci jako publicysta są artykuły do przedruku, a właściwie portale czy serwisy, na których każdy może samodzielnie takie materiały do przedruku zamieszczać. Nie są one może tak modne i często odwiedzane jak serwisy dziennikarstwa obywatelskiego, jednakże umieszczając swój tekst w takim serwisie możesz liczyć na to, że ktoś go pobierze oraz wykorzysta, publikując w własnym serwisie bądź portalu. Poza tym taka możliwość publikacji to świetne miejsce, by ot tak poćwiczyć swój warsztat – jeżeli napiszemy coś dyskusyjnego czy głupiego, czym zdołalibyśmy narazić się na krytykę, w takim serwisie z artykułami do przedruku może to przejść niezauważone, stąd nie musimy obawiać się o własny wizerunek.
To tylko dwie metody na zdobywanie doświadczenia jako publicysta bądź dziennikarz – jest ich bez wątpienia znacznie więcej, wystarczy jedynie porządnie poszukać.
Polecamy: świece do chrztu.


Comments

Leave a Reply